• BMA Day

• Včera proběhl již šestý projektový den, který se skládal z třídnických hodin, seminářů, společného oběda a odpolední aktivity v rámci BMA Family. Mezi studenty jsou tyto dny velice oblíbené, tentokrát si mohli vybrat z následujících projektů:

• Jak funguje archiv? Návštěva Státního okresního archivu Frýdek-Místek
            • Terénní geodetické práce
            • Tajné inkousty
            • Taje naší nové laboratoře
            • Major Zeman jako James Bond komunismu?
            • Povídání o španělštině a Španělsku s bývalou studentkou BMA
            • Modelové zasedání Poslanecké sněmovny
            • Service Project: Škola na náměstí
            • American Cooking and English Conversation
        • Španělsko

• Minulou neděli jsme se vydali na týdenní cestu do Španělska. Naším cílem bylo navštívit školu Colegio de Santa Elena ve Villarejo de Salvanés, trávit čas s místními studenty, poznat španělské školství, procvičit si španělštinu a navázat nová kamarádství. Ve škole jsme strávili dohromady čtyři dny, během kterých jsme se zapojovali do různých projektů a aktivit, bavili se se studenty a snažili se naučit co nejvíc. V rámci poznávání místní kultury jsme se společně se studenty vydali na prohlídku tamního hradu. V pátek ráno jsme se vypravili do Madridu, kde jsme navštívili historické centrum, viděli jsme Plaza Mayor a Palacio Real, prošli jsme se známým parkem El Retiro, podívali jsme se do Museo del Prado a viděli jsme i ministerstvo obrany, kde se natáčel známý seriál La Casa de Papel. Ochutnali jsme spoustu typického španělského jídla a domů si vezeme jen ty nejlepší vzpomínky a spoustu nových přátelství.

• Rakousko

• Je pro nás důležité, aby studenti mohli trénovat cizí jazyky i mimo naši školu, a tak se dva němčináři ze třetího ročníku vydali na týden do Rakouska. Účastnili se výuky na BRG Schwechat a ve volném čase prozkoumávali Vídeň.

• Turistický kurz

• Místo lyžařského výcviku letos kvůli nepřízni počasí první ročníky vyrazily na turistický kurz. Dny ve Sport areálu Gruň byly plné pěších výletů, her, teambuildingových aktivit, hudby a zábavy.