• Stipendia a charitativní cesty

• Maine, USA

Studenti druhého ročníku se mohou přihlásit a vyhrát stipendium pro campový pobyt Moose River Outpost v Maine, USA. Tento malý, křesťanský camp leží u jezera v divočině státu New England a zahrnuje aktivity jako výšlapy, rafting a kempování. Tento výlet také zahrnuje týden pro návštěvu města New York, Boston, čas strávený s americkými rodinami a jiné. Tento výlet funguje již od roku 2007.

Illinois, USA

Malá skupina studentů z třetího ročníku má příležitost navštívit na jeden měsíc město Peorie IL v USA. Každému studentovi je přidělena jedna rodina, u které bydlí. Studenti zažijí mnoho kultury, navštíví různá významná historická, či kulturní místa a zapojí se do každodenního života rodiny, u které bydlí.

Londýn

Tento výlet je nabízen studentům prvního ročníku. Skupina bydlí u rodiny bývalé studentky, jejichž dům je vzdálen od centra Londýna asi 45 minut. Každý den skupina jezdí do města a objevuje historii, kulturu a zábavu, které toto město nabízí. V rámci historie skupina navštěvuje například Tower of London nebo Houses of Parliament. Za kulturou jde do muzea umění, divadla a velkých britských katedrál. A pro zábavu navštěvuje London Eye, ochutnává místní jídla a speciality, jako fish and chips, indickou kuchyni či okouší anglický čajový dýchánek. Mimo jiné také mají příležitost nakupovat.

Indie a Nepál

Spolupracujeme se školou v Nepálu a Indii, které pomáhají rodinám bývalých otroků a obyvatelům místních slumů. Již jsme uskutečnili tři výjezdy s týmem BMA studentů. Pokaždé přinášíme bohatý program, který se zaměřuje na budování vztahů skrze výuku angličtiny, kreativní tvorbu a další aktivity. Naším záměrem je podpořit snahy, které naši partneři z těchto zemí již dlouholetě budují a zároveň pomoci našim studentům získat nadhled a širší pochopení světa.