• Stipendia a charitativní cesty

    • Maine, USA
     Studenti druhého ročníku se mohou přihlásit a vyhrát stipendium pro campový pobyt Moose River Outpost v Maine, USA. Tento malý, křesťanský camp leží u jezera v divočině státu New England a zahrnuje aktivity jako výšlapy, rafting a kempování. Tento výlet také zahrnuje týden pro návštěvu města New York, Boston, čas strávený s americkými rodinami a jiné. Tento výlet funguje již od roku 2007.

     Illinois, USA
     Malá skupina studentů z třetího ročníku má příležitost navštívit na jeden měsíc město Peorie IL v USA. Každému studentovi je přidělena jedna rodina, u které bydlí. Studenti zažijí mnoho kultury, navštíví různá významná historická, či kulturní místa a zapojí se do každodenního života rodiny, u které bydlí. 

     Londýn
     Tento výlet je nabízen studentům prvního ročníku. Skupina bydlí u rodiny bývalé studentky, jejichž dům je vzdálen od centra Londýna asi 45 minut. Každý den skupina jezdí do města a objevuje historii, kulturu a zábavu, které toto město nabízí. V rámci historie skupina navštěvuje například Tower of London nebo Houses of Parliament. Za kulturou jde do muzea umění, divadla a velkých britských katedrál. A pro zábavu navštěvuje London Eye, ochutnává místní jídla a speciality, jako fish and chips, indickou kuchyni či okouší anglický čajový dýchánek. Mimo jiné také mají příležitost nakupovat.

     Indie a Nepál
     Spolupracujeme se školou v Nepálu a Indii, které pomáhají rodinám bývalých otroků a obyvatelům místních slumů. Již jsme uskutečnili tři výjezdy s týmem BMA studentů. Pokaždé přinášíme bohatý program, který se zaměřuje na budování vztahů skrze výuku angličtiny, kreativní tvorbu a další aktivity. Naším záměrem je podpořit snahy, které naši partneři z těchto zemí již dlouholetě budují a zároveň pomoci našim studentům získat nadhled a širší pochopení světa.

  • Kontakty

   • Gymnázium BESKYDY MOUNTAIN ACADEMY, s.r.o.
   • info@gymnaziumbma.cz
   • (+420) 603 155 292
   • Dvořákova 1269 Frýdlant nad Ostravicí 739 11 Frýdlant nad Ostravicí Czech Republic
 • Follow BMA