• Výlety a akce

• Adaptační pobyt
          Naše nové prváky již tradičně vítáme do našeho školního kolektivu na Adaptačním pobytu. Většinu programu si připravují čtvrťáci, kteří s nimi během těchto dní tráví čas, navazují přátelství, vaří, vymýšlí program a hrají nejrůznější hry. Cílem je poskytnout nové třídě prostředí, ve kterém se mohou poznat lépe a rychleji, než kdyby spolu jen chodili do školy.

Výlety
          Každá třída během svého času na BMA zažije celkem čtyři třídní výlety. Mimo jiné to jsou například lyžařský výcvik, vodák a jiné. Třída si pro svůj výlet v jejich maturitním ročníku volí, do jakého významného evropského města se zajede podívat. Již jsme byli svědky výletů do Říma, Amsterdamu, Petrohradu, Budapeště, Barcelony, Neapole, a mnohé další. V týdnu před vánočními prázdninami celá škola jede navštívit vánoční trhy, místní muzea a kulturní památky. Již jsme navštívili například Vídeň, Krakov a Prahu.

English Pro Camp
          V týdnu, kdy čtvrtý ročník koná maturitní zkoušky, odjíždí studenti třetího ročníku na dotovaný English Pro Camp s týmem Američanů. Ne každý student dostane během svého čtyřletého pobytu na BMA možnost odjet do Anglie či Ameriky, ale každý student má šanci se alespoň na týden ponořit do intenzivní komunikace v Angličtině.

Americké týmy na návštěvě na BMA
          Každý rok na BMA přivítáme jednu nebo více skupin Američanů, kteří s námi tráví čas a přinášejí kreativní programy, hry, projekty a komunikaci. Tyto návštěvy poskytují každému studentovi příležitost mluvit anglicky s mnoha rodilými mluvčími.

• Dvořákova 1269 Frýdlant nad Ostravicí 739 11 Frýdlant nad Ostravicí Czech Republic