• Výlety a akce

• Adaptační pobyt
          Naše nové prváky již tradičně vítáme do našeho školního kolektivu na Adaptačním pobytu. Většinu programu si připravují čtvrťáci, kteří s nimi během těchto dní tráví čas, navazují přátelství, vaří, vymýšlí program a hrají nejrůznější hry. Cílem je poskytnout nové třídě prostředí, ve kterém se mohou poznat lépe a rychleji, než kdyby spolu jen chodili do školy.

Výlety
          Každá třída během svého času na BMA zažije celkem čtyři třídní výlety. Mimo jiné to jsou například lyžařský výcvik, vodák a jiné. Třída si pro výlet v maturitním ročníku volí, do jakého významného evropského města se zajede podívat. Již jsme byli svědky výletů do Říma, Amsterdamu, Petrohradu, Budapeště, Barcelony, Neapole, a mnohé další. V týdnu před vánočními prázdninami celá škola jede navštívit vánoční trhy, místní muzea a kulturní památky. Již jsme navštívili například Vídeň, Krakov a Prahu.

Americké týmy na návštěvě na BMA
          Každý rok na BMA přivítáme jednu nebo více skupin Američanů, kteří s námi tráví čas a přinášejí kreativní programy, hry, projekty a komunikaci. Tyto návštěvy poskytují každému studentovi příležitost mluvit anglicky s mnoha rodilými mluvčími.