• Výlety a akce

• Adaptační pobyt

Naše nové prváky již tradičně vítáme do našeho školního kolektivu na Adaptačním pobytu. Většinu programu si připravují čtvrťáci, kteří s nimi během těchto dní tráví čas, navazují přátelství, vaří, vymýšlí program a hrají nejrůznější hry. Cílem je poskytnout nové třídě prostředí, ve kterém se mohou poznat lépe a rychleji, než kdyby spolu jen chodili do školy.

Výlety

Každá třída během svého času na BMA zažije celkem čtyři třídní výlety. Mimo jiné to jsou například lyžařský výcvik, vodák a jiné. Třída si pro svůj výlet v jejich maturitním ročníku volí, do jakého významného evropského města se zajede podívat. Již jsme byli svědky výletů do Říma, Amsterdamu, Petrohradu, Budapeště, Barcelony, Neapole, a mnohé další. V týdnu před vánočními prázdninami celá škola jede navštívit vánoční trhy, místní muzea a kulturní památky. Již jsme navštívili například Vídeň, Krakov a Prahu.

English Pro Camp

V týdnu, kdy čtvrtý ročník koná maturitní zkoušky, odjíždí studenti třetího ročníku na dotovaný English Pro Camp s týmem Američanů. Ne každý student dostane během svého čtyřletého pobytu na BMA možnost odjet do Anglie či Ameriky, ale každý student má šanci se alespoň na týden ponořit do intenzivní komunikace v Angličtině.

Americké týmy na návštěvě na BMA

Každý rok na BMA přivítáme jednu nebo více skupin Američanů, kteří s námi tráví čas a přinášejí kreativní programy, hry, projekty a komunikaci. Tyto návštěvy poskytují každému studentovi příležitost mluvit anglicky s mnoha rodilými mluvčími.

Španělsko

Na přelomu září a října vypravujeme skupinu studentů našeho gymnázia na cestu za poznáním krás Španělska. Skupina má příležitost navštívit Barcelonu, Granadu, Córdobu, Sevillu, Rondu, Málagu. V Barceloně jsme tento rok navštívili přístav, Gotickou čtvrť, katedrálu, Paseo de Gracia s domy Casa Batlló a Casa Milá od Antonia Gaudího, La Boquería a samozřejmě katedrálu Sagrada Familia. V Granadě jsme se podívali ho hradu arabských králů ze středověku - do Alhambry. V Córdobě pak muslimskou mešitu, románský most a centrum města. V Málaze jsme se procházeli v uličkách v centru města, prohlíželi jsme si římské divadlo, navštívili Muzeum Pabla Picassa a jeho rodného domu. Následovala prohlídka býčí arény a muzea La Malagueta.