• Projekty BMA studentů

• Srdcem, ne očima

Nezáleží nám jen na tom, aby naši studenti dosáhli dobrých studijních výsledků, ale také na tom, aby byly pozitivně rozvíjeny jejich osobnosti. Proto je co nejvíce podporujeme v realizaci projektů, které zlepšují život v naší komunitě. Jedním z nich je projekt na prevenci rasismu a xenofobie s názvem Srdcem, ne očima, jehož náplní je práce s dětmi na základních školách v podobě zážitkových výtvarných workshopů.

BMA Family

BMA je více, než jen škola a proto se snažíme studentům umožnit, aby se navzájem poznávali i mezi třídami. Z toho důvodu máme každý týden po škole nachystány různé aktivity, kterých se mohou účastnit. Od pití horké čokolády a deskových her, přes společné sledování filmů až po venkovní aktivity.

Catch It!

Studenti každý rok připravují víkendovou akci pro ostatní spolužáky. Vymyslí téma, které provádí celý víkend a vyberou řečníka, kterého pozvou, aby na toto téma hovořil. Mimo to studenti mají příležitost spolu hrát hry, trávit volný čas, diskutovat ve skupinkách a poznat se mimo klasické, školní prostředí.

Worship Night

Každoročně se koná dobrovolná přespávačka na BMA, jejíž náplní je společné zpívání křesťanských písní a společné trávení volného času.

Nehejtuj a toč!

Cílem této studentské iniciativy bylo zdůraznění hodnoty každého člověka. Studenti a žáci z celého kraje měli příležitost natočit krátké video, které mělo posvítit na problematiku předsudků ohledně barvy pleti, jazyků či vyznání. Tento projekt probíhal během roku 2015.

Po naszymu

Studentský projekt Po naszymu, který probíhal v letech 2012 - 2014, si kladl za cíl zachytit krásu nářečí Těšínského Slezska, odkud pochází nemalé množství našich studentů. Výstupem tohoto projektu byla stejnojmenná kniha obsahující rozhovory s významnými osobnostmi tohoto regionu, ale také s dalšími lidmi, kteří v něm žijí a dialekt  Po naszymu je jejich mateřským jazykem,ve kterém mimo jiné píší básně a písně.