• Maturitní zkouška

• Maturitní zkouška ve školním roce 2019/2020 se skládá ze dvou částí – společné (státní) a profilové (školní). Aby žák uspěl u maturity, musí úspěšně složit povinné zkoušky obou těchto částí. V obou částech žák skládá dvě zkoušky. Nabídka cizích jazyků zahrnuje jazyk anglický, německý, francouzský, španělský a ruský. Písemné práce budou hodnoceny centrálně.

Termíny maturitní zkoušky

Odevzdání přihlášky k maturitní zkoušce: nejpozději 1. prosince 2019.
        Odevzdání vlastního seznamu maturitní četby: nejpozději 31. března 2020.

Termíny společné části:

• bude oznámeno – písemná práce z českého jazyka
        • bude oznámeno – písemná práce z anglického jazyka
        • 4.-6. května 2020 –  didaktické testy
        Termíny profilové části a ústních zkoušek společné části:
        • 18.-22. května 2020

Povinné zkoušky
        Český jazyk a literatura
        Cizí jazyk nebo matematika

Nepovinné zkoušky
        Cizí jazyk
        Matematika +

Český jazyka a cizí jazyk jsou tzv. komplexní zkoušky, skládající se z dílčích zkoušek: didaktického testu, písemné práce, ústní zkoušky.

Profilová zkouška

• Ředitelka školy Gymnázium BMA stanovuje pro zkušební období školního roku dvě povinné profilové zkoušky.
        • Žák si může vybrat zkoušku pouze v předmětu, u něhož absolvoval za celý vzdělávací cyklus alespoň 4 hodiny (celkově v hodinách kolem 144 hodin).
        • Je možné vybírat ze zkoušek: dějepis, společenské vědy, psychologie, zeměpis, biologie, chemie, fyzika, informatika a výpočetní technika, matematika, německý jazyk, španělský jazyk, francouzský jazyk, výtvarná výchova.
        • V profilové části MZ nelze konat stejnou zkoušku jako ve společné části MZ.

Opravná zkouška a ukončování studia

• Opravnou zkoušku koná žák pouze z té dílčí zkoušky, kterou nevykonal úspěšně, neopakuje tedy celou komplexní zkoušku.
        • Žák přestává být žákem školy dnem následujícím po dni, kdy úspěšně vykonal maturitní zkoušku, nevykonal-li žák jednu nebo obě části maturitní zkoušky v řádném termínu, přestává být žákem školy 30. června roku, v němž měl vzdělávání řádně ukončit.