• Křesťanské hodnoty

• Křesťanská pedagogika je alternativním vzdělávacím přístupem. V našem kulturním kontextu je známa především z díla J. A. Komenského. Jejím nejtypičtějším znakem je celostní přístup ke vzdělávání (škola není jen o předávání faktů).

Vzdělávání v křesťanském kontextu je převážně o vztahu. Profil učitele naší školy (bez ohledu na vyznání) počítá s pozitivním „nastavením“. Žáky znají jmény, povzbuzují je a inspirují, nevyslovují vůči nim negativní slova. Jsme přesvědčeni, že vytvoření pozitivního klimatu vede k lepším výsledkům v učení.

Přestože ne všichni učitelé a studenti na škole jsou věřící, bible je chápána jako určitá norma vztahů. I proto má výraznější postavení v učebním plánu než na sekulární škole, práce s biblí je součástí čtení a interpretace textu v anglickém jazyce. Texty jsou interpretovány a diskutovány s respektem ke každému názoru a postoji, který je v souladu se zákonem a slušnými mravy. I přes větší váhu biblického textu, používaného pro vzdělávací cíle, jsou součástí metody kreativního čtení i jiná díla světové literatury.

Škola není církev a neučí dogmata. Inspiruje, ale nepoučuje. Svou autoritu uplatňuje vzhledem k charakteru žáka, nikoliv k jeho názorům a přesvědčení. Křesťanské aktivity na naší škole jsou všechny dobrovolné, nejsou zde povinné symboly, bohoslužby, modlitby. Škola je ve svém přístupu otevřená všem, není spojena s žádnou konkrétní církví.