• Školné

• Proč školné?
          Financování soukromých škol upravuje školský zákon a samostatný zákon o poskytování dotací soukromým školám, předškolním a školským zařízením. Soukromé školy a školská zařízení dostávají ze státního rozpočtu prostřednictvím krajů dotaci, která je určena na financování neinvestičních výdajů souvisejících s výchovou a vzděláváním a na financování běžných provozních neinvestičních výdajů. Vzhledem k tomu, že výše dotace je nižší než u škol veřejných (státních), soukromé školy si rozdíl dofinancovávají prostřednictvím školného.

Jaký nadstandard pokrývá školné?
          Pro rodiče, který se rozhodne pro soukromou školu, je v jeho příspěvku (školném) zahrnut určitý nadstandard, který by soukromá škola měla zajistit. A co je oním nadstandardem v Gymnáziu BMA? Je to především:

• nadstandardní výuka angličtiny výhradně prostřednictvím rodilých mluvčích
          • rodilí mluvčí v dalších jazycích (FJ, NJ)
          • studentské pobyty v zahraničí, především v USA, které jsou spolufinancovány našimi partnery
          • nadstandardní příprava pro studium v zahraničí
          • nadstandardní podpora při naplňování individuálních potřeb studenta jako jsou individualizované studijní plány, výuka v malých skupinách, individuální výuka apod.

Výše a platba školného
          Výše školného ve školním roce 2023/2024 je 25 000 Kč za rok. Placení probíhá standardně jednou za rok (do 30. 8.), lze však dohodnout i jiný způsob platby (např. čtvrtletně či měsíčně). Výše školného ve školním roce 2024/2025 bude 27 000 Kč za rok.

Jaké jsou další náklady?
          Další běžné náklady, které lze očekávat v souvislosti se studiem, jsou především náklady na sportovní pobyty (lyžařský kurz a vodácký kurz), exkurze a některé učebnice.

Úlevy
          Neposkytujeme prospěchová stipendia, ale poskytujeme úlevy pro rodiny, které mohou mít potíže s placením školného ve stanovené výši.