• Naše studentka napsala knihu!

• Knihu Co mi šeptají Andělé napsala naše studentka 2. ročníku Sofie Bradáčová již ve svých dvanácti letech. Doplňují ji nádherné ilustrace malířky Elissy Pavlas, žačky výtvarného oboru, s níž Sofii pojí ZUŠ Leoše Janáčka v Havířově. Kniha, jež vyšla s laskavou finanční podporou firmy Hyundai, pojednává o jedenáctileté hrdince Anně, která byla vždy trochu jiná. Má totiž zvláštní schopnost vidět svého anděla strážného, ale i nejbližšího přítele, Haniela. S tím zažívá bezpočet dobrodružství a zvláštních situací. Její běžný život je narušen, když její rodiče po autonehodě skončí ve vážném stavu v nemocnici a Anna se svými dvěma sestrami musí dočasně do pěstounské péče. Od té chvíli se celý její život převrátí naruby. Anna musí přestoupit na novou školu, najít si nové kamarády a smířit se s tím, že její rodiče jsou v kómatu. Není pro ni snadné zvyknout si na novou situaci, prostředí i lidi. Naštěstí má vždy po svém boku Haniela, který jí pomůže vyrovnat se s každým problémem – a možná i najít spřízněnou duši.