• Exkurze do Říma

• Novou tradicí BMA se pomalu stává podzimní výprava za (nejen) antickou (nejen) historií. Po loňských Athénách se skupina dvaceti studentů druhého a třetího ročníku za doprovodu učitelů vydala tam, kam vedou všechny cesty – do Říma. Během několika dnů v hlavním městě Itálie jsme prošli Vatikán, prozkoumali Koloseum a Forum Romanum, prohlédli si archeologické muzeum, navštívili zříceniny antického přístavu Ostia a sestoupili do katakomb, které jsou spjaty s historií prvních křesťanů. Kromě toho jsme samozřejmě nevynechali Španělské schody, náměstí Piazza Navona, fontánu di Trevi, čtvrť Trastevere a další krásná místa v Římě. Počasí bylo nakonec i přes původně nepříznivou předpověď uspokojivé, někteří se dokonce navzdory vlnobití koupali v moři, nálada výborná a žádný pracovní list nezůstal nevyplněn. A kolik jsme snědli pizzy? No, pár kilo to bylo!

• Benefiční koncert pro společenství Vstaň a choď

• MILÍ KAMARÁDI, PŘÁTELÉ, PŘÍZNIVCI,

jak mnozí víte, letos slaví společenství VSTAŇ A CHOĎ krásné kulaté výročí 10 let!
            Setkání, slavení a díkůvzdání bude Benefiční koncert 4. 11. v 17 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí.
            Bude nám "ctí a národním svátkem", když u toho budete s námi.

Zde je odkaz na prodej vstupenek: https://www.infofrydlantno.cz/vismo/akce.asp?id_org=200213&p1=11282&id=6963
            Výtěžek koncertu půjde na pořízení velkého auta se speciální úpravou pro převoz 4 jezdících..
            Zatím jsme závislí na dobré vůli přátel a technickém stavu aut, které si půjčujeme, kde se dá. Jak asi tušíte, cena takového auta přesahuje milion,
            a to na koncertě určitě nevybereme. Proto jsme připravili sbírkový projekt na DONIO, jehož název vyčtete z odkazu: https://www.donio.cz/pomozte-nam-se-setkavat-velke-auto-nam-to-umozni

PROSÍME, POJĎTE DO TOHO S NÁMI!

• Noc vědců

• V pátek 6. 10. jsme se jeli podívat na Noc vědců. Probíhala na všech fakultách Ostravské univerzity, my jsme se šli podívat na nový kampus na Černé louce. Tam jsme navštívili přednášky, workshopy nebo výstavy a dozvěděli jsme se tak například, jak vypadají různé věci pod mikroskopem, jak žil Jan Amos Komenský nebo jak se zkoumá lidský pohyb. Také jsme si mohli zacvičit v dobře vybavené posilovně nebo zkoušet salta na velké trampolíně v tělocvičně na gymnastiku a na střeše kampusu jsme se pokochali západem slunce. Na závěr jsme zanechali stopu BMA na obraze, kam maloval kdokoliv, kdo šel kolem. Moc jsme si užili takto skvěle strávený čas s novými spolužáky a ještě víc jsme utužili vztahy.
            Děkujeme paní Karlické, že nás vzala s sebou, a příště si Noc vědců určitě opět nenecháme
            ujít!
            Anežka Foldynová, 1.A

• Slavíme 20 let BMA!

• Zveme absolventy, studenty, kolegy, rodiče a přátele. Chceme se s vámi opět setkat a sdílet společnou radost. Po celou dobu akce bude možnost si ve třídách popovídat u kávy, čaje, či něčeho dobrého k snědku.

16. 11. 2023

13:00-16:00 prohlídka budovy, společný umělecký projekt

16:00-17:30 talkshow s absolventy

17.11. 2023

9:00-10:00 prohlídka budovy

10:00-11:30 talkshow s absolventy

Dejte nám vědět, že přijdete. Napište na email: info@gymnáziumbma.cz nebo se přihlaste na Facebooku, případně zavolejte.

Odkaz na oficiální FB událost: https://fb.me/e/1xEspJ2B1