• Předávání maturitních vysvědčení

• V pátek 26. 5. proběhlo již tradiční předávání maturitních vysvědčení a pamětních listů města v Janáčkově síni. Moc gratulujeme všem našim novým absolventům a těšíme se na jejich další životní úspěchy.

• Třeťáci na Ostravské Univerzitě

• V březnu 2023 otevřela OU nový kampus sportu a zdraví a Klastr umění a designu v centru města. " To chceme vidět." zvolali třeťáci a jeli jsme. Na začátku výletu jsme se podívali, jaké jsou nové možnosti studentského ubytování v Kampusu Palace. Potom jsme přešli do City Kampusu, kde nás provedli po moderně zařízených učebnách, zkušebních laboratořích zdraví a několika tělocvičnách, které jsou vybaveny na špičkové úrovni.

V poslední části se naše výprava rozdělila podle zájmu do dvou skupin.

Jedna skupina přešla do Klastru umění a designu, kde absolvovala i hodinu muzikoterapie. Druhá skupina jela na Lékařskou fakultu do simulačního centra SIMLEK. Studenti si tam úspěšně vyzkoušeli intubaci, odběr krve, laparoskopické operace, práci s mikroskopem apod.

• Dolní Vítkovice

• Zatímco se uchazeči o studium na naší škole trápili s testy od Cermatu, naši druháci se vydali do Dolních Vítkovic. Prohlédli si Velký svět techniky s aktuální výstavou Orbis Pictus Play a novou expozicí ZooM týkající se vizuální gramotnosti a prošli si vzdělávací okruh bývalého Vysokopecniho závodu včetně prohlídky Bolt Tower, kde se dozvěděli vše o výrobě železa.